IMG_6277.JPG

Tomasz Kotowski z ENERGI - MANEKIN TORUŃ wywalczył brązowy medal w zakończonym wczoraj w Łomży III GRAND PRIX POLSKI SENIORÓW. Młody toruński zawodnik w drodze do półfinału w, którym przegrał z Robertem Florasem z Polonii Bytom pokonał kolejno Kamila Zdzienickiego z Białegostoku, Szymona Malickiego z Olimpii Unii Grudziądz oraz Bogusława Koszyka z Kostrzyna. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Gołębiowski, który w finale po pasjonującej walce pokonał 4-3 pogromcę Tomka Kotowskiego z półfinału Roberta Florasa. Z kolei na najniższym stopniu podium obok zawodnika z Grodu Kopernika stanął Daniel Bąk z Pogoni Lębork. W zawodach wzięło udział prawie 200 najlepszych seniorów i seniorek w naszym kraju. Wśród nich było jeszcze czterech zawodników ENERGI - MANEKIN TORUŃ, którzy zajęli odpowiednio miejsca: 18 Konrad Kulpa, 33-40 Damian Węderlich, 49-56 Maciej Kotarski, Krzysztof Piotrowski, który odpadł w eliminacjach do turnieju głównego. Na słowa pochwały zasłużył Damian Węderlich, który stoczył w turniejowej drabince wspaniały pojedynek choć przegrany 0-3 z dużo wyżej notowanym Pawłem Chmielem. Młody torunianinowi zabrakło jeszcze trochę doświadczenia i szczęścia, gdyż w każdym z setów przegrywał naprawdę minimalnie i był bliski sprawienia ogromnej niespodzianki. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Kusińska z Nadarzyna.