W piątkowym meczu LOTTO SUPERLIGI ENERGA - MANEKIN TORUŃ uległa PALMIARNI ZIELONA GÓRA 0-3. Goście przyjechali do Torunia w swoim najsilniejszym składzie z gwiazdą światowego formatu Japończykiem Taku Takakiwą, w którym występowali w tym sezonie dość rzadko. Drużynę z Grodu Bachusa uzupełnili doświadczeni Lucjan Błaszczyk i Miroslav Horejsi. Torunianie zagrali tradycyjnie z Cazuo Matsumoto i Pavlem Siruckiem, a na pozycji numer trzy tym razem wystąpił  Tomasz Kotowski. Spotkanie rozpoczęło się od emocjonującego pojedynku Cazuo Matsumoto z Lucjnem Błaszczykiem. Torunianin prowadził w piątym, decydującym secie 7-5. Nie zdołał jednak dowieść zwycięstwa i to zawodnik gości  ostatecznie wygrał tę partię 3-2. W drugiej grze wieczoru Pavel Sirucek zdołał urwać tylko seta liderowi gości Taku Takakiwie ostatecznie ulegając mu 1-3.W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii meczu najmłodszy w drużynie toruńskiej Tomasz Kotowski uległ doświadczonemu Czechowi Miro Horejsi 1-3. Popularny Kotek prowadził pierwszego seta 9-5 i niestety go przegrał. Kto wie co by było gdyby go wygrał bo drugi padł jego łupem. Mecz emocjonujący i zacięty ale to niestety goście wywożą z Torunia trzy punkty do ligowej tabeli. Sytuacja w tabeli jeszcze trudniejsza. Do końca ligowych potyczek w LOTTO SUPERLIDZE pozostało sześć kolejek. Działacze i zawodnicy jeszcze wierzą, że uda się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej i dadzą siebie wszystko by tak się stało. Już w najbliższy piątek wielkie derby w Bydgoszczy. ZAPRASZAMY!!!

KST ENERGA-MANEKIN Toruń     0:3     ZKS PALMIARNIA Zielona Góra

Matsumoto Cazuo - Błaszczyk Lucjan     2:3     (8:11, 11:3, 9:11, 11:3, 9:11)
Sirucek Pavel     - Takakiwa Taku     1:3     (12:10, 8:11, 3:11, 9:11)
Kotowski Tomasz - Horejsi Miroslav      1:3     (9:11, 11:8, 6:11, 4:11)