IMG_7212.JPG

Cztery medale przywieźli zawodnicy ENERGI - MANEKIN TORUŃ z 29 Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 21 w tenisie stołowym, które zakończyły się wczoraj w Białymstoku.Trzy krążki (dwa złote i jeden brązowy) wywalczył najlepszy zawodnik tych mistrzostw Tomasz Kotowski, a jeden (brązowy) Maciej Kotarski. Tomek Kotowski w finale gry pojedynczej pokonał 4-3 rozstawionego z numerem 1 na tym turnieju, aktualnego wicemistrza Polski seniorów Marka Badowskiego z GWIAZDY ZOOLESZCZ BYDGOSZCZ. Trzecie miejsca zajęli zawodnicy AZS AWF GDAŃSK Tomasz Tomaszuk i Damian Kreft. W turnieju gier mieszanych nasz zawodnik Tomasz Kotowski w parze z Natalią Bajor z AZS AWF WROCŁAW wywalczył drugi złoty krążek. Ta para nie miała sobie równych oddając przeciwnikom w turniejowej drabince zaledwie jednego seta. Trzeci i czwarty medal tym razem brązowy wywalczyła w grze podwójnej para  ENERGI - MANEKIN TORUŃ Tomasz Kotowski/Maciej Kotarski. W zawodach wzięło udział 128 najlepszych młodzieżowców i młodzieżówek z całego kraju. Turniej dziewcząt wygrała Natalia Bajor z Wrocławia. Niemałą sensacją jest niewątpliwie brak medalu w singlu Patryka Zatówki z Gdańska , którego wyeliminował kolega klubowy Tomasz Tomaszuk. W turnieju indywidualnym trochę szczęścia zabrakło kolejnemu toruńskiemu zawodnikowi Damianowi Węderlichowi, który w walce o ćwierćfinał prowadził z defensywnie grającym Jakubem Folwarskim 3-0, a w szóstym secie przy stanie 3-2 i 10-9 nie wykorzystał piłki meczowej ostatecznie przegrywając całe spotkanie 3-4. Tomek Kotowski po raz kolejny pokazał, że ma wielki talent inkasując kolejny tytuł mistrza Polski. Przypominamy, że zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ ma już na swoim koncie wywalczone w poprzednich latach mistrzostwo Polski młodzików, kadetów i juniorów. Do kompletu brakuje już tylko tytułu w kategorii senior, na którego zdobycie nasz zawodnik ma sporo czasu. Trener Cazuo Matsumoto podkreślił jednak, że przy solidnie przepracowanym roku popularny Kotek może go wywalczyć już w przyszłym sezonie, a udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się za trzy lata jest absolutnie w jego zasięgu. Poniżej wyniki turnieju: