W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Żaków w tenisie stołowym. W sobotę w Inowrocławiu odbyły się zawody Indywidualne oraz deblowe. W niedziele w Szubinie rozegrano turniej drużynowy. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Energa-Manekin Toruń. Amelia Wycichowska zdobyła 3 medale: jeden srebrny w drużynie oraz dwa brązowe w deblu oraz indywidualnie. Maja Kurzawska wywalczyła dwa krążki srebrny w drużynie oraz brązowy w deblu, zaś Zofia Jaworska jeden srebrny w drużynie.

Indywidualnie brązowy medal zdobyła Amelia Wycichowska, która w ćwierćfinale pokonała Nadie Papiernik 3:0. W półfinale uległa późniejszej zwyciężczyni Karolinie Hołdzie. Maja Kurzawska w ćwierćfinale stoczyła bój z Wiktorią Przybytkowską. Przegrywała już 0:2 w setach, wtedy nastąpiło przełamanie na 1:2 w kolejnej rozgrywce prowadziła 9:5 by przegrać 9:11. Zofia Jaworska zajęła w eliminacjach do Mistrzostw Polski miejsce 7-8 nieznacznie przegrywając z Natalią Berus i Kingą Szypurą 1:3. W turnieju żaków świetnie spisał się Maksymilian Sawina, który jest jeszcze skrzatem - zajął przedział 9-16. Po drodze pokonał kilku starszych kolegów. Krzyś Bołądź zajął miejsce 17-20. W deblu Maks i Krzyś uplasowali się w przedziale 9-16, zaś Maja i Amelka wywalczyły brązowy medal. Zosia Jaworska w parze z Agatą Krzyszkowską były 9-12.

W rozegranym w niedziele turnieju drużynowym dziewczęta uległy w finale Emdek Bydgoszcz zajmując świetne drugie miejsce. Drużyna żaczek wystąpiła w składzie: Amelia Wycichowska, Maja Kurzawska, Zofia Jaworska. W zawodach chłopców wystąpiły, aż trzy drużyny KST Energa-Manekin Toruń. Najlepiej spisała się pierwsz drużyna w składzie: Maksymilian Sawina i Miłosz Rękas ulegając w ćwierćfinale późniejszym zwycięzcom z Kołaczkowa. Pozostałe drużyny zajęły miejsca 9-10. Druga drużyna w składzie: Maciej Rękas i Julian Korzus, trzecia drużyna w składzie: Damian Gabor i Krzysztof Bołądź.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Żaków w Krakowie posiadają Amelia Wycichowska i Maja Kurzawska. Gratulujemy najmłodszym bardzo dobrych wyników, a przede wszystkim sportowej walki fair play.