IMG_7352.JPG

Zespół ENERGI - MANEKIN TORUŃ w składzie Konrad Kulpa, Pavel Sirucek i Cazuo Matsumoto wywalczył wczoraj w Oleśnie woj. małopolskie srebrny medal Drużynowego Pucharu Polski Mężczyzn. W wielkim Final Four torunianie pokonali w przedpołudniowym półfinale zespół Spójni Warszawa  4-0, a w finale po ponad trzygodzinnej zaciętej walce ulegli 3S Polonii Bytom 4-1. Trzecie miejsce wywalczył zespół Villa Verde Olesno. Przypominamy, że w drodze do tego sukcesu nasz zespół wyeliminował najpierw w eliminacjach wojewódzkich takie drużyny jak Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, a w kolejnej rundzie międzywojewódzkiej między innymi Poltarex Pogoń Lębork. To kolejny historyczny dla klubu sukces i pierwszy medal  w rozgrywkach Pucharu Polski. Przypomnijmy jeszcze, że w 2013 roku również zakwalifikowaliśmy się do wielkiego finału Pucharu Polski, który odbył się w Działdowie zajmując tam czwarte miejsce w składzie (Dyjas, Kulpa, Wang).

Energa-Manekin Toruń 4:0 Spójnia Warszawa
Pavel Sirucek -  Zheng Meng      3-0
Cazuo Matsumoto - Artur Daniel 3-2
Konrad Kulpa - Kamil Kurowski   3-2
Sirucek/Kulpa - Meng/Daniel       3:0

3S Polonia Bytom – Energa-Manekin Toruń 4:1
Robert Floras – Cazuo Matsumoto 3:1 (11:9, 14:16, 11:9, 11:9)
Paweł Chmiel – Pavel Sirucek 1:3 (5:11, 11:4, 5:11, 6:11)
Tomas Konecny – Konrad Kulpa 3:1 (12:10, 8:11, 11:9, 11:7)
Floras/Konecny – Kulpa/Sirucek 3:1 (11:7, 7:11, 11:9, 11:7)