• Barki na wiśle
  • Dom Pizzy i Tapas
  • Energa

DSC01978.JPG

W Krakowie rywalizowali najlepsi młodzicy w Polsce. Zawody rozpoczęły się w piątek po południu. Dwie zawodniczki reprezentujące Energa KTS Toruń walczyły o możliwość awansu do grona najlepszych młodziczek w kraju. Po zaciętych grach ta sztuka udała się tylko Amelii Wycichowskiej. Maja Kurzawska musiała uznać wyższość Zuzanny Tomanek z Mysłowic (rozstawionej z numerem 3). W kolejnym pojedynku po zaciętej walce uległa 3:2 w ostatnim secie do 9 Juli Grabas ze Stalowej Woli. Amelia Wycichowska w kwalifikacjach rozpoczęła bardzo dobrze pokonując rywalkę z Bydgoszczy Małgosię Osińską 3:0. Pech chciał, że kolejny raz Amelia zmagała się z Wiktorią Przybytkowską i przegrała tym razem 3:1. Kolejny pojedynek należało wygrać 3:0 żeby uzyskać bezpośrednią  kwalifikację do turnieju głównego. Niestety Amelka wygrała 3:1 z Wiktorią Riwoń (MKS Rokita Brzeg Dolny) i zajęła 2 miejsce w grupie, co dało awans do kolejnej fazy grupowej. W pierwszym pojedynku zawodniczka Energa KTS Toruń wygrała gładko 3:0 z Amelią Kozak (Nurt Przemyśl). W decydującym pojedynku Amelia przegrywała już 2:0, by wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i pokonać Annę Kopacką z Bronowianki Kraków 3:2.

W sobotę rozpoczął się turniej główny gdzie wystartowało 64 najlepsze młodziczki w Polsce (2005 rok urodzenia i młodsi). Amelia jest jeszcze żaczką (urodzona w 2007 roku) walczyła w grupie z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Początek był obiecujący, w pierwszym pojedynku nasza reprezentantka wygrała 3:2 w ostatnim secie do 9 z Alicją Jarkowską z Dojlidy Białegostok. Kolejny pojedynek był bardzo wyrównany lecz Amelia została pokonana 3:1 przez Karolinę Podymę mającą doświadczenie pierwszoligowe w Śnieżniku Stronie Śląskie. W decydującym pojedynku o wejście do najlepszej 32 zabrakło trochę szczęścia przy wyniku 1:1 w setach i 10:6 dla rywalki Amelia odrobiła straty by w końcu ulec 14:12. Następny set należał do Zofii Iwaniuk z Ósemki Białystok. Na pocieszenie został pojedynek z Dorotą Sass z GLKS Nadarzyn wygrany 3:0. Ostatecznie Amelia zajęła przedział miejscowy 49-56, po raz pierwszy awansując do czołowej 64 młodziczek w Polsce. Niewiele zawodniczek z jej rocznika potrafiło uzyskać taki wynik, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Grand Prix Polski Żaczek w Lidzbarku Warmińskim.