Walcząca o powrót do superligi tenisa stołowego ENERGA KTS TORUŃ  w sobotni wieczór w piątej kolejce I ligi pewnie pokonała w wyjazdowym spotkaniu POGOŃ SIEDLCE 9 - 1. Zawodnicy toruńscy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem swojego rywala, a jedyny punkcik gospodarzom oddał przeziębiony tego dnia Damian Węderlich, który uległ Kamilowi Kurowskiemu 2-3 i 9-11 w decydującym secie. Grający trener Cazuo Matsumoto wręcz demolował swoich przeciwników wygrywając między innymi z Wiktorem Francem 3-0, w setach do (2,3,5). Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski również pewnie pokonali swoich rywali. Tak więc kolejny piąty schodek za nami. Zostało jeszcze piętnaście. Z dotychczasowych wyników wydaje się, że nie powinny być one strome, a przebrnięcie ich to tylko formalność.Teraz przerwa w rozgrywkach ligowych do 14 października, kiedy to w Arenie Toruń zagramy z AZS AWF Gdańsk. Tenis stołowy to jednak nie tylko rozgrywki ligowe. Nasi zawodnicy Kulpa, Kotowski, Węderlich z reprezentacją Polski, a Matsumoto i Ishida z reprezentacją Brazylii już jutro wyjeżdżają do Częstochowy na WORLD TOUR ITTF CHALLENGE POLISH OPEN 2017, w którym powalczą o punkty do rankingu światowego.