DSC02023.JPG

W Toruniu na hali Energa KTS przy ulicy Międzymurze 2 odbył się drugi Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. Wśród dziewcząt wystartowało 25 zawodniczek, a w kategorii chłopców 26. Czterech zawodników reprezentujących Energa KTS Toruń awansowało do najlepszej ósemki. Najlepiej spisał się Julian Korzus, który w ćwierćfinale pokonał Jakuba Stasiaka 3:1. W półfinale zrewanżował się 3:0 Kamilowi Szypurze za porażkę w poprzednich zawodach. Po emocjonującym finale Julek uległ Wojciechowi Szymczakowi 3:2. Szóste miejsce wywalczył Tymon Owedyk przegrywając w ćwierćfinale z Wiktorem Rudolfem 3:2. Siódme miejsce wywalczył najmłodszy zawodnik turnieju Piotr Kurta pokonując klubowego kolegę Maksymiliana Grabowskiego. Pecha miał Kacper Dymiński trafiając w początkowej fazie turnieju na późniejszego zwycięzce. Następnie dzielnie walczył i zajął 11 miejsce. Debiutant Franek Przyjemski zwyciężył tylko jednego seta w całych zawodach i zajął miejsce 21-24.
Nagrody dla najlepszych wręczał vice prezes Energa KTS Toruń Pan Jacek Maćwiewicz oraz prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Pan Andrzej Jesiołowski.