W sobotę zawodnicy pierwszoligowych rezerw Energa Manekin Toruń po emocjonującym meczu zremisowali na wyjeździe z Gorzovią Gorzów Wielkopolski 5:5. Bardzo dobrze spisał się Damian Węderlich wygrywając dwa pojedynki indywidualne oraz grę deblową w parze Marcinem Woskowiczem. Po jednej wygranej zanotowali Bartosz Czerwiński i Jakub Werner. Zawodnicy wrócili do Torunia po północy, a już w niedzielę rano trzeba było rozpocząć zmagania w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Inowrocławiu. Ponownie świetną formę zaprezentował Damian, który wygrał zawody i uzyskał awans do Grand Prix Polski seniorów w Wałbrzychu.

Na trzecim miejscu był Bartosz Czerwiński, który pokonał Jakuba Wernera. Na szóstym miejscu uplasował się Michał Małachowski, Marcin Woskowicz z powodu kontuzji kreczował i zajął 8 lokatę, Bartłomiej Szymanek był 17-24, a najmłodszy Antoni Zgliński 33-48. Wśród pań najlepiej spisała się Anna Jędrzejewska, która była czwarta. Na szóstym miejscu była Maja Kurzawska, zaś Julia Rękas po sensacyjnej wygranej z Kasią Henning zajęła siódme miejsce.

Młodzież również rywalizowała w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów, który odbył się w sobotę w Inowrocławiu. Piąte miejsce zajęła Maja Kurzawska. Bardzo dobrze spisali się bracia Rękasowie (młodzicy) Maciej był 8, Miłosz 9. Radosław Wypij po porażce z Miłoszem zajął 11 lokatę, Maks Sawina był 17-24, a debiutujący Piotr Kowalski 33-34.

Następnego dnia w Bydgoszczy odbył się Młodzieżowy Turniej o puchar PZTS w Bydgoszczy. Startowało sześciu młodych zawodników Energa Manekin Toruń. Najlepiej spisali się Maks Sawina (Młodzik) i Julian Korzus (Żak) obydwoje zajęli drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.