Najmłodszy zawodnik Energa KTS Toruń Julian Korzus wystartował w II Grand Prix Polski Żaków. Zawody odbyły się od 10 do 12 stycznia w Drzonkowie niedaleko Zielonej Góry. Prawo startu ma 32 najwyżej rozstawionych zawodników z rankingu ogólnopolskiego, najlepsi zawodnicy z 16 województw oraz 16 zawodników z piątkowych eliminacji. Julian uzyskał prawo startu z powodu dobrego rankingu indywidualnego. W swojej grupie w pierwszym meczu zmierzył się z Tobiaszem Malinowskim z Mysłowic. Po wielkich emocjach pomimo prowadzenia 2:1 w setach uległ 3:2. W drugim pojedynku rywalizował z Kamilem Orszulakiem z Czechowic-Dziedzic. Tym razem Julek przegrywał już 2:0, by podnieść się z kolan i zwyciężyć 3:2. To był mecz który zadecydował, że Julian awansował z grupy. W ostatnim meczu zawodnik Energa KTS Toruń w trzech setach poradził sobie z Oskarem Horbejczukiem z Witnicy. W turnieju pucharowych los nie sprzyjał młodemu zawodnikowi. W pierwszej rundzie Julian musiał zmierzyć się z najwyżej rozstawionym graczem Fabianem Sprzączakiem z Nadarzyna. W grze pocieszenia Julianowi zabrakło sił by sprostać Oliwierowi Turkowi z Chybia. Pomimo miejsca w przedziale 25-32 turniej można zapisać do udanych. Jest to kolejny krok w rozwoju młodego adepta tenisa stołowego z grodu Kopernika. Julian pokazał duże umiejętności techniczne, wolę walki i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że doświadczenie zebrane na zawodach Grand Prix Polski zaprocentuje i w następnym turnieju w Krakowie będzie jeszcze lepiej.