{gallery}147{/gallery}

W miniony wtorek odbył się XI turniej cyklu Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup. Frekwencja rośnie i do hali „Olimpijczyka” przybyło tym razem 40. zawodników.

Losowanie pozwoliło faworytom uniknąć wpadnięcia na siebie w początkowych rundach turnieju, ale mimo tego nie brakowało ciekawych pojedynków. W 1/8 do interesującego starcia doszło pomiędzy Gracjanem Kęsikiem, a wracającym po kontuzji Grzegorzem Dziobą. Grzegorz sprawił wiele problemów Gracjanowi, ale temu udało się wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Sporo ofensywnej gry mogliśmy oglądać również w rywalizacji Rafała Glicy z Krzysztofem Fąfarą, a wynik ostatecznie przechylił na swoją korzyść Rafał. Do starcia „na szczycie” doszło pomiędzy Antkiem Zglińskim, a Mariuszem Prymulą którzy rozegrali bardzo wyrównany mecz zakończony dopiero w piątym secie. W końcówce Mariusz osiągnął nieznaczną przewagę, którą udało mu się dowieźć do końca spotkania.

Mecze ćwierćfinałowe prezentowały się następująco:

Marciniak – Sawina 3:1

Kęsik – Łojewski 0:3

Glica – Zgliński Rafał 3:0

Jagiełka – Prymula 2:3

Mecze półfinałowe były toczone z dużą zaciętością. Na górze tabeli Damian Marciniak został pokonany przez świetnie dysponowanego Tomasza Łojewskiego w stosunku setów 2:3. Natomiast na dole Rafał Glica nie poradził sobie z trudnym stylem Mariusza Prymuli nie oddając jednak zwycięstwa łatwo, bo w stosunku 1:3.

Finał pomiędzy Tomaszem Łojewskim a Mariuszem Prymulą toczył się od początku pod dyktando tego drugiego i po dwóch dość gładko wygranych setach Mariusz był bliski swojej pierwszej wygranej w turnieju. Wtedy jednak Tomek nieco zmienił taktykę co doprowadziło do stanu 2:2. W piątym secie Mariusz szybko osiągnął wysoką przewagę i mimo ambitnie odrabianym stratom przez Tomka, Mariusz zdobył 11 punkt i po raz pierwszy zwyciężył w turnieju. Na miejscu trzecim uplasował się Damian Marciniak tuż przed Rafałem Glicą. Udany występ i piąte miejsce wywalczył Dominik Chojnacki, szósta pozycja dla Antka Zglińskiego, siódma dla Krzysztofa Fąfary, a na ósmym i ostatnim premiowanym rozstawieniem znalazł się Rafał Zgliński.

W klasyfikacji generalnej znów przetasowania. Na czele Mariusz Prymula przed Damianem Marciniakiem. Podium zamyka Antek Zgliński. Na kolejny turniej zapraszamy za dwa tygodnie 1 marca!!!