{gallery}163{/gallery}

Druga edycja cyklu turniejów spod znaku Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup zakończona! Łącznie we wszystkich turniejach drugiego sezonu rywalizowało 97 osób. Poziom był bardzo wyrównany dzięki czemu na podium miało przyjemność stanąć 12 zawodników.

Zwycięzcą ostatniego turnieju w tym sezonie okazał się Maks Sawina, który przez cały cykl zawodów wspinał się w drabince turniejowej krok po kroku i rzutem na taśmę osiągnął swój cel! Maks w pokonanym polu pozostawił trenera Damiana Marciniaka. Natomiast na 3. miejscu „wylądował” Piotrek Łącki, który również zanotował swój najlepszy występ w tym sezonie.

Klasyfikację generalną drugiej edycji wygrał Damian Marciniak z pięcioma wygranymi turniejami oraz dziesięcioma miejscami na podium. Miejsce 2. zajął Mariusz Prymula który zwyciężył w jednym turnieju, a łącznie wywalczył podium w dziesięciu turniejach. Na miejscu 3. znalazł się Antek Zgliński, który triumfował w trzech turniejach i dołożył do tego miejsce trzecie w drugim turnieju cyklu. Miejsce 4. wywalczył Maks Sawina, który odnotował jedną wygraną w ostatnim turnieju oraz łącznie siedem miejsc na podium. Miejsce 5. dla Gracjana Kęsika, który stanął na podium w dwóch turniejach (miejsce drugie oraz trzecie). Lokatę 6. wywalczył Tomasz Łojewski z czterema miejscami na podium. Miejsce 7. dla Dominika Chojnackiego. Dominik w jednym z turniejów miał szansę stanąć na podium jednak ostatecznie zajął czwarte miejsce. Na miejscu 8. został sklasyfikowany Rafał Glica, który dwa swoje występy zakończył na podium. Na miejscach 9-16 znaleźli się: 9 - Rafał Zgliński, 10 - Robert Stolarski, 11 - Michał Bonowicz , 12 – Łącki Piotr z miejscem trzecim wywalczonym w ostatnim turnieju sezonu, 13 – Jarosław Jagiełka, 14 – Jacek Baprawski, 15 – Andrzej Łuszczyk oraz 16 – Kamil Pater.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za uczestnictwo w 2. cyklu Turniejów Grand Prix Energa Manekin Cup 2021/22. Życzymy również powodzenia w przygotowaniach do kolejnego sezonu! Dekoracja oraz wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie przed rozpoczęciem pierwszego turnieju kolejnego cyklu.