{gallery}178{/gallery}

Nowy sezon rozpoczęty, przyszedł więc czas na inaugurację trzeciego sezonu cyklu turniejów Grand Prix Energa Manekin Toruń Cup! W sezonie 2022/2023 zajdzie kilka istotnych zmian.

Pierwszą z nich jest dzień rozgrywania turnieju, od teraz będzie to środa. Turnieje będą rozgrywane raz w miesiącu (łącznie 9), a do klasyfikacji generalnej zostanie wliczonych 7 najlepszych wyników. Wracając do premierowych starć tej edycji GP frekwencja była solidna. W hali „Olimpijczyka”, 14 września pojawiło się 30. zawodników.

W meczach ćwierćfinałowych triumfowali:

Julia Łącka – Michał Dereszewski (3:0)
Antek Zgliński – Kuba Krzyżanowski (3:2)
Grzegorz Dzioba – Damian Marciniak (2:3)
Robert Stolarski – Maks Sawina (0:3)

Półfinały zakończyły się zwycięstwem Antka Zglińskiego nad Julią Łącką (3:2) oraz Damiana Marciniaka nad Maksem Sawiną (3:0). W turnieju zwyciężył Damian Marciniak pokonując w finale 3:1 Antka Zglińskiego. Trzecie miejsce zajęła Julia Łącka. Jest to szczególne wydarzenie ponieważ na podium Energa Manekin Toruń Cup jeszcze nigdy nie stanęła kobieta! Brawo dla Julki! Miejsce czwarte wywalczył świetnie grający Kuba Krzyżanowski, piąte Grzegorz Dzioba, szóste Maks Sawina, siódmą pozycję ostatkiem sił wyrwał Dominik Chojnacki, a ostatnie miejsce premiowane rozstawieniem w kolejnym turnieju zajął Robert Stolarski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy coraz lepszych wyników w kolejnych odsłonach GP Energa Manekin Toruń Cup 2022/23. Kolejna okazja do poprawienia wyników 12 października!