Damian Węderlich dotarł do półfinału 3. Grand Prix Seniorów w Gdańsku. Na ćwierćfinale ostatni turniej z cyklu seniorskiego Grand Prix zakończyli Zuzanna Błażejewicz oraz Konrad Kulpa. Równolegle podczas 5. Grand Prix Polski Weteranów na najniższym stopniu podium w kategorii M50 stanął Prezes Klubu - Krzysztof Piotrowski.

Cała trójka torunian grających w stolicy Pomorza rozpoczynała swój udział od sobotniego turnieju grupowego. Wszyscy zgodnie awansowali do 1/8 finału. Błażejewicz, Węderlich i Kulpa uzyskali promocję z drugiego miejsca w grupie.

W "ósemce" znalazł się komplet tenisistów Energi Manekina. Miłą niespodziankę sprawiła Zuzanna Błażejewicz, która wygrała z Katarzyną Ślifirczyk. Konrad Kulpa pokonał Grzegorza Felkela, a Damian Węderlich Szymona Kolasę. W kolejnej rundzie lepsi od Błażejewicz i Kulpy okazali się Anna Węgrzyn (późniejsza zwyciężczyni turnieju) oraz Tomasz Lewandowski. "Wędka" wygrał ze Sławomirem Doszem i znalazł się w półfinale. Niestety, o finał przegrał z Lewandowskim i znalazł się na miejscach 3-4.

Po medal Grand Prix Polski sięgnął również Krzysztof Piotrowski. W kat. M50 uplasował się na miejscach 3-4. Zwyciężył Ryszard Grzelak z Elbląga.