13 września o godzinie 19:00 na hali Olimpijczyk rozpoczęliśmy nowy cykl turniejów liczących się do klasyfikacji Energa Manekin Toruń Cup 2023/2024.
Tradycyjnie przed rozpoczęciem gier w pierwszym turnieju zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w minionym cyklu.
Weronika Kyryliuk – najlepsza zawodniczka
Nestor Krukowski – najlepszy z najmłodszych (2012 i młodsi)
Ryszard Stangricki – najlepszy zawodnik po 60 r.ż.
Marek Rojek – najlepszy amator
W premierowych zawodach wzięło udział 37 zawodników. Przywitaliśmy wielu debiutantów. Szczególnie cieszy, że szerokie grono młodych zawodniczek i zawodników naszego klubu brało udział w rywalizacji (Bo aż 11 młodych adeptów tenisa stołowego
począwszy od kategorii skrzat, następnie żak, młodzik, kadet oraz junior).
Tego typu turnieje są znakomitą okazją dla młodych do oswajania się w grze na punkty przeciwko zawodnikom różnych stylów gry oraz o różnym zaawansowaniu. To też mamy nadzieję, że kolejne etapy rywalizacji przyciągną następnych młodych, zapalonych tenisistów stołowych. Formuła rozgrywania turnieju jest atrakcyjna przez co każdy może rozegrać co najmniej 5/6 meczów
zaliczając solidny trening w warunkach bojowych!
Zwycięzcą pierwszego turnieju okazał się Damian Marciniak. Na drugiej pozycji uplasował się Tomasz Kurtyka. Miejsce trzecie dla Kamila Mańkowskiego który pokonał 3:2 Grzegorza
Ziółkowskiego. Piąta pozycja dla Katarzyny Palacz, szósta dla Krzysztofa Piotrowskiego. Siódmą pozycję wywalczył Rafał Lasota, a ósmą Maja Kurzawska.
Na kolejny turniej zapraszamy 11 października. Zapisy do godziny 19:00. Prosimy również o
cierpliwość i rozpoczęcie rozgrzewki dopiero gdy grupy naborowe zakończą trening(koniec o godzinie 19:00, grupy trenują na 2 sektorach).